Izvēlne

Lekcija par vieglo valodu Valkā

Rudenī tradicionāli pieaug pieprasījums pēc vieglās valodas apmācībām, un arī šoruden mūsu lekciju un apmācību kalendārs sācis pildīties ļoti ātri. Patiess prieks, ka mūs aicina arī ārpus Rīgas, - vienmēr izmantojam iespēju paviesoties bibliotēkās, muzejos, dienas centros un citur. Vieglā valoda noder visur!

27. oktobrī lekciju “Būtiskākais par vieglo valodu” Valkas novada pašvaldībā ar lielu ieinteresētību noklausījās Valkas novada bibliotēku darbinieki. Viņiem bija iespēja vairāk uzzināt gan par vieglās valodas mērķauditorijām un pamatprincipiem, gan ieskatīties dažādos vieglās valodas izdevumos.

Ja arī jūs interesē vieglā valoda, aiciniet ciemos!

Foto lektore Irīna Meļņika
(foto pārpublicēts no Valkas novada Centrālās bibliotēkas mājas lapas)

Sākam reģistrāciju 19. oktobra konferencei!

Līdz starptautiskajai konferencei "Vieglā valoda - runā, lai tevi saprot" atlicis vairs tikai mēnesis, tāpēc sākam dalībnieku reģistrāciju.  Konference ir viens no Erasmus+ projekta "Mutvārdu vieglā valoda sociālai iekļaušanai” (SELSI) pasākumiem, kas paredzēts tā rezultātu apspriešanai un izplatīšanai. Rīgas konferencē varēs satikt mūsu partnerus no Lietuvas, Slovēnijas, Itālijas un Zviedrijas. Viļņas universitātes pārstāvji iepazīstinās dalībniekus ar SELSI projekta ietvaros topošajām mutvārdu vieglās valodas vadlīnijām.

Pasākumā diskutēsim par mutvārdu vieglās valodas praktisku lietojumu dažādās dzīves jomās – bankās, augstskolās, radio, muzejos, uz skatuves u.c. Varēs uzzināt pieredzes stāstus un arī vieglās valodas mērķauditorijas viedokli. Īpašais konferences viesis būs vieglās valodas eksperte no Zviedrijas Ulla Bomane (Ulla Bohman).

Lai konferencē varētu piedalīties pēc iespējas vairāk interesentu, to organizēsim hibrīdformātā: paralēli pasākumam Eiropas savienības mājas Kamīnzālē nodrošināsim iespēju piedalīties arī attālināti. Pasākuma darba valodas – latviešu un angļu, sinhronais tulkojumu nodrošināsim kā klātienes dalībniekiem, tā attālināti.

Ar pilnu konferences darba kārtību var iepazīties šeit:
https://failiem.lv/f/ttf2gp2sj 

Reģistrācijas anketu var aizpildīt šeit:
https://ej.uz/reģistrācija_19okt2023 
 


Sveicam vieglās valodas darbu konkursa "Viegli lasīt" uzvarētājus!

2.augustā pulcējās žūrija, konkursa otrās kārtas dalībnieki un atbalstītāji, lai noslēguma pasākumā apbalvotu uzvarētājus.

Balvu sadalījums:

  1. vieta - Laura Vinogradova"Autoveikals"
  2. vieta - Baiba Liepiņa "Draudzība"
  3. vieta - Ieva Upesleja "Kur pazuda Zuze?".

Konkursa uzvarētājus ar dāvanu kartēm sveica konkursa atbalstītājs SIA "Grāmatu nams "Valters un Rapa"".

Stāsta "Pēterim ir idejas" autors Arvis Ostrovskis un stāsta "Anna cep pankūkas" autore Patrīcija Šteinberga saņēma LU Latviešu valodas institūta simpātiju balvas.

Simpātiju balvu stāsta "Māra" autorei Dārtai Andersonei piešķīra Latvijas Valsts meži.

Savukārt Velku biedrības simpātiju balvu ieguva Lingita Lina Henritiusa par stāstu "Es esmu latviete".

Liels paldies visiem konkursa dalībniekiem par piedalīšanos! Jūs padarījāt žūrijas uzdevumu par gandrīz neiespējamo misiju, jo jūsu darbi bija daudzveidīgi un interesanti!

Gatavojamies konferencei 19.oktobrī

Vai vieglā valoda noder tikai stāstu rakstīšanai un garlaicīgu vēstuļu gatavošanai? Nē! Patiesībā mutvārdu vieglā valoda jau tiek izmantota tik daudzos un dažādos veidos!

Tieši pēc 3 mēnešiem konference par mutvārdu vieglo valodu muzejos, teātros, bankās un radio. Pulcēsim savus Erasmus+ projekta "Mutvārdu vieglā valoda sociālai iekļaušanai" kolēģus, ekspertus un protams, vieglās valodas lietotājus!

Starptautiskā konference "Vieglā valoda - runā, lai tevi saprot" plānota 19. oktobrī, un attālināti to varēs apmeklēt ikviens interesents.

Ieplānojiet! Detalizētu informāciju par dienas kārtībnu, pieteikšanos u.c. publicēsim rudenī!

Vieglās valodas darbu konkursa pirmā kārta noslēgusies!

Vieglās valodas darbu konkurss šogad notiek divās kārtās: pirmajā kārtā konkursa organizētāji atlasīja darbus, kas atbilst konkursa nolikumā minētajām prasībām. Otrajā kārtā izvirzītos darbus vērtēs konkursa žūrija, kas jau ķērusies pie darba. Žūrijā šogad ir gan valodnieki un vieglās valodas eksperti, gan profesionāļi, kas strādā ar vieglās valodas mērķauditoriju, gan paši lasītāji.

Konkursa 2.kārtā piedalīsies šādi autori ar saviem darbiem:

- Dinija Bite "Briša stāsts",
- Gunita Lagzdiņa "Neviens nav viens",
- Sonja Soleijla "Annas piedzīvojums",
- Patrīcija Šteinberga "Anna cep pankūkas",
- Laura Vinogradova "Autoveikals",
- Dārta Andersone "Māra",
- Elīna Rudoviča "Dinozaurs Bīnijs",
- Ieva Īzāka-Harjo "Vēstule",
- Vineta Bite "Kates vasara",
- Ieva Upesleja "Kur pazuda Zuze?",
- Baiba Liepiņa "Draudzība",
- Lingita Lina Henritiusa "Es esmu latviete",
- Ulrika Upe "Miera dūja",
- Baiba Baikovska "Suns ar uzdevumu",
- Arvis Ostrovskis "Pēterim ir ideja",
- Ilze Aizsila "Smilšu pils",
- Linda Skranda "Vecā māja",
- Renārs "Krīta vairogs".

Sveicam konkursa otrās kārtas dalībniekus! Uzvarētājus sumināsim 2 augustā!

<<<1-2-3-4-5-6-7>>>
+371 29480648 irina.melnika@vieglavaloda.lv Elizabetes iela 57,Rīgā»