Izvēlne

Radio par vieglo valodu

Aprīlī notikušās finanšu pratības nedēļas ietvaros bija iespēja piedalīties vairākos radio raidījumos, stāstot par vieglo valodu un  darbu pie aprīlī iznākušās grāmatas vieglajā valodā “Mana nauda”.
Latvijas radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” kopā ar Latvijas bankas finanšu pratības eksperti Aiju Brikši un RTU asociēto profesori, grāmatas “Mana nauda” autori Gunu Ciemleju apspriedām, cik daudziem cilvēkiem sabiedrībā ir svarīga viegli uztverama informācija par finanšu jautājumiem.
Raidījumu var noklausīties šeit:
https://ej.uz/radioraidijumsLR1

Savukārt Latvijas radio 4 raidījumā “Doma laukums “ krievu valodā runājām ne tikai par grāmatu un finanšu pratību, bet arī par vieglo valodu kā palīglīdzekli latviešu valodas apguvē.
Raidījumu var noklausīties šeit:
https://ej.uz/radiraidijumsLR4

Foto: George Milton (pexels.com)

Iespēja apgūt finanšu pratību vieglajā valodā

Apgūt zināšanas mūsdienās tik aktuālajā finanšu pratībā tagad palīdzēs grāmata vieglajā valodā “Mana nauda”.  Sākotnēji izdevums bija paredzēts RTU studentiem kā mācību līdzeklis personiskās finanšu pārvaldības zināšanu apguvei, taču materiāls izdevās tik praktisks, labi strukturēts un vienkārši uztverams, ka var palīdzēt apgūt finanšu mērķu izvirzīšanas, budžeta plānošanas un citus ar naudu saistītus jautājumus ikvienam interesents. Kā noderīgu līdzekli darbam ar klientiem grāmatu jau atzinuši sociālie darbinieki, kuri palīdzēja testēt grāmatas tekstus tās tapšanas laikā. Drukātās grāmatas aizceļos uz bibliotēkām Latvijā.

Plašākai auditorijai  grāmata bez maksas pieejama elektroniskajā formātā RTU Izdevniecības e-grāmatu platformā: 
 https://ebooks.rtu.lv/product/mana-nauda-macibu-gramata-vieglaja-valoda/

Grāmatas autore ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes  asociētā profesore Guna Ciemleja, kopīgais darbs pie vieglās valodas teksta ilga vairāk nekā gadu, un to finansiāli atbalstīja banka “Citadele”. Izdevumā ir 13 nodaļas, teorētisko izklāstu ilustrē daudzi piemēri  un krāsainas ilustrācijas, ko zīmēja Zlata Ščerbakova. Kopumā izdevies unikāls izdevums, kuram līdzīga nav nevienai augstskolai Latvijā!

Vieglā valoda darbā ar senioriem

Seniori ir viena no vieglās valodas mērķgrupām. Taču Latvijā līdz šim maz pētīta vai apzināta vieglās valodas lietderībā darbā ar šo mērķgrupu.  

Pagājušajā gadā pēc Labklājības ministrijas pasūtījuma speciālistu grupa veidoja plašu metodisko materiālu sociālajam darbam ar senioriem. Pateicoties vieglās valodas ekspertu iesaistei, tajā iekļāva arī īsu sadaļu par  vieglo valodu saziņā ar senioriem.

Ar metodiku var iepazīties šeit:

https://www.lm.gov.lv/lv/metodiskie-materiali-0
Sadaļu par vieglo valodu meklējiet 182. Lpp.!

Foto: cottonbro studio (pexels.com)

Vieglajā valodā par pensijām

Turpinot domāt par vienkāršiem un ikvienam viegli saprotamiem materiāliem, Latvijas banka sagatavoja informatīvu bukletu par pensiju līmeņiem Latvijā, savukārt mēs palīdzējām to adaptēt vieglajā valodā.

Materiāls ir labi strukturēts un pārskatāms, un ļauj ikvienam atrast sev noderīgu informāciju par to, kā veidojas mūsu pensijas un ko varam darīt, lai nākotnē saņemtā pensija būtu lielāka.

Par pensijām vieglajā valodā var izlasīt Latvijas bankas veidotajā interneta resursā “Naudas skola”. https://www.naudasskola.lv/lv/par-naudu/pensija/pensija-vieglaja-valoda
Turpat var atrast arī bukleta pdf versiju lejuplādēšanai.  

Viegli lasāms stāsts par suņa piedzīvojumiem

Klajā nācis jauns vieglās valodas izdevums – Dinijas Bites “Briša stāsts”. To sagatavoja un izdeva mūsu kolēģi informācijas pieejamības jomā - Latvijas Neredzīgo bibliotēka.  

“Briša stāsts” ir viens no šī gada konkursa “Viegli lasīt” finālistiem, Dinijas Bites debija vieglās valodas jomā. Grāmata stāsta par suni Brisi un viņa draugiem – lauku sētas iemītniekiem, un tos visus var aplūkot krāsainajās fotogrāfijās, kas papildina stāstījumu.

Esam patiešām priecīgi, ka piepildījies viens no konkursa “Viegli lasīt” organizēšanas mērķiem – piesaistīt vieglajai valodai jaunus autorus un papildināt grāmatu plauktus ar jauniem vieglās valodas izdevumiem.

Grāmata būs pieejama bibliotēkās visā Latvijā.

<<<1-2-3-4-5-6-7>>>
+371 29480648 irina.melnika@vieglavaloda.lv Elizabetes iela 57,Rīgā»