Izvēlne

Par mums

Vieglā valoda ir komunikācijas veids, kas padara informāciju saprotamu ikvienam. Vieglo valodu lieto visā pasaulē. Kāpēc to pieprasa aizvien vairāk? Pētījumi rāda, ka 15-25% katras valsts iedzīvotāju nespēj uztvert sarežģītu informāciju. Iemesli tam ir visdažādākie - vājas valodas zināšanas, uztveres traucējumi, intelektuālās attīstības traucējumi u.c. Vieglā valoda balstās uz noteiktām likumībām un palīdz veidot tekstu viegli uztveramu.

Vieglās valodas aģentūra ir 2000. gadā dibināta biedrība. Mums rūp, lai ikviens cilvēks varētu saprast apkārtējo sabiedrību un iekļauties tajā. Tāpēc popularizējam vieglo valodu kā iespēju pieejamas informācijas saņemšanai. Esam atvērti sadarbībai ar valsts un pašvaldību iestādēm. Jau realizējam kopīgus projektus ar Rīgas domi, Latviešu valodas aģentūru, Labklājības ministriju, Latvijas Republikas Saeimu, Latvijas radio, Latvijas Universitāti.

Mēs sadarbojamies ar kolēģiem - vieglās valodas speciālistiem dažādās valstīs un piedalāmies starptautiskos projektos. Mēs mācāmies paši un palīdzam izprast vieglo valodu arī citiem.

+371 29480648 irina.melnika@vieglavaloda.lv Elizabetes iela 57,Rīgā»